top of page

Hinnad al.

309€

reisija kohta

Sharm el Sheikh – Siinai poolsaare teemant

Sharm el Sheikh asub Siinai poolsaare lõunatipus. Kuna Sharm El Sheikhis toimub palju rahukonverentse, kutsutakse seda ka rahu linnaks. Paradoksaalselt on Sharm el Sheikh aga sageli olnud rahvusvaheliste konfliktide ja erimeelsuste objekt.


1956. aasta Siinai sõjas vallutasid Sharm el Sheikhi iisraellased. 1957. aastal sai Egiptus linna tagasi. ÜRO rahuvalvajad olid siin 1967. aasta Kuuepäevase sõjani, mil iisraellased vallutasid linna taas. Siinai poolsaar koos Sharm el Sheikhiga tagastati Egiptusele alles 1982. aastal. Alates sellest ajast on Egiptuse võimud jätkanud linna arendamist, mis sai alguse juba Iisraeli anneksiooni ajal. Linna suurimaks ja tähtsaimaks ärivaldkonnaks sai turism.

Sharm el Sheikhis on kuus kuurortpiirkonda: Ras Nosrani, Shark´s Bay, Nabq Bay, Hadaba, Vana Sharm ja Naama Bay. Sharm el Sheikh erineb märgatavalt teistest Egiptuse kuurortidest. See on üks mainekamaid ja kallimaid Punase mere kuurortlinnu. 2- ja 3-tärniseid hotelle on siin vähe, 4- ja 5-tärniste hotellide valik on aga lai. Siinsed hotellid ja teeninduse tase on Hurghadaga võrreldes kõrgemad. Enamik hotelle on araabia stiilis. Hoonete kõrgus on looduskaitseseadusega piiratud.


Sharm el Sheikhi puhkama sõites peaks silmas pidama, et suurem osa siinsetest randadest on kaljused ja koralliderikkad, mistõttu puhkajatel ei ole lihtne merre suplema pääseda. Enamik hotelle on selle tarvis rajanud puit- või ujuksillad. Suplemisel on soovitav kanda spetsiaalseid jalatseid. Sharm el Sheikhis on kaks liivaranda: Naama Bay kuurordis ja Sharm el Maya lahes (vana Sharm el Sheikhi lähedal).


Sharm el Sheikhi suurim kuurort on lopsakate palmide alleede, uhkete hotellide, arvukate poodide, mereanni- ja kalarestoranide, ööklubide ja kasiinodega Naama Bay. Siinsed kuulsaimad ööklubid on Le Pacha, Hard Rock Café, Little Buddha (hotelli Tropitel Naama Bay kõrval), Black House (hotelli Tropicana Rosetta kõrval). Sissepääs ööklubisse maksab 60–100 Egiptuse naela. Naama Bay kuurordis on hulgaliselt beduiini-stiilis kohvikuid, kus saab vesipiipu suitsetada ja teed juua. Siinne mööda rannaäärt kulgev promenaad ühendab hotellid ühte puhketsooni. See on õhtuti kuurordi külaliste meelisjalutuspaigaks. Teine turistide lemmikkoht on Naama Bayst 5 km kaugusel asuv vana Sharm (Old Sharm ehk Old Bazar). Sinna saab sõita kohalike väikebusside või taksoga. Taksosõit maksab ca 20 Egiptuse naela. Turistid armastavad vana Sharm el Sheikhi, sest siin on võrreldes peene Naama Bayga märksa enam Egiptusele omast kohalikku koloriiti. Vanas Sharm el Sheikhis on rohkelt mitmesuguseid suveniiripoode ja kalarestorane.


Vana Sharmi lahe kallastel asub Sharm el Maya, kus on suurepärased liivarannad (sissepääs umbes 50-80 naela). Seal lähedal asub ka sukeldujaid paeluv Ras Om el Seid, mis võib uhkeldada oma suurepärase veealuse maailmaga. Enamus selle piirkonna hotelle asub kohe mere kaldal, kuid neist hotellidest, mis asuvad rannikust pisut kaugemal, viivad külastajaid randa tasuta bussid. Ras Om el Seid on rahulikum ja turistikesksem kuurort Sharm el Sheikhis, kuid ka siin tegutsevad kaubanduskeskused (kõige uuem nendest II Mercato), kohvikud (Makani), baarid (Papas Bar) ja ööklubid, millest kõige populaarsem on avatud taeva all olev klubi Dolce Vita. Naama Bay´st 30 km kaugusel asuvad Ras Nosrani ja Shark´s Bay kuurordid, mis ulatuvad kuni paljulubava Nabq Bay kuurordini. Mereäärsete hotellide lähedal on kaubanduskeskused, kohvikud, restoranid ja baarid – toitlustus igale maitsele.


Sharm el Sheikhi nimi on tuntud kõigi sukeldumisharrastajate seas. Siin saab sukelduda ja korallrahusid imetleda kalda lähedal. Sharm el Sheikh on sukeldumiseks üks parimaid kohti maailmas. 18 km kaugusel kuurortlinnast on UNESCO kaitse all olev Punase mere veealuse maailma looduskaitseala Ras Mohamed. Kuni 800 meetri sügavusele ulatuvad korallmüürid ja korallaiad jätavad unustamatu mulje ka paljunäinud sukeldumismeistritele. Sukeldumist pelgavatel puhkajatel on võimalus snorgeldada, allveelaeva või klaaspõhjalise laevaga sõita. Seiklushimulised reisijad saavad koos delfiinidega ujuda. Sharm el Sheikhis on mitu delfinaariumi.

Lisaks veealusele elule võluvad Sharm el Sheikhi puhkajaid huvitavad retked, mida organiseeritakse üksnes sellest Egiptuse kuurordist.

Üks sellistest ahvatlevatest sihtpaikadest on Siinai ehk Moosese mägi ning Püha Katariina klooster selle jalamil. Sharm el Sheikhi puhkama tulles on reisijatel võimalus tutvuda ka teiste maade vaatamisväärsustega – Jeruusalemma ja Surnumerega Iisraelis ning Petraga Jordaanias.

Rahvaarv: 82,2 miljonit inimest

Pindala: 1 001 570 km2
Pealinn: Kairo
Üldinfo: Egiptuse Araabia Vabariik


Egiptus on rahvarohkemaid riike Aafrikas ja Lähis-Idas. Egiptuse üle 82 miljonis elanikust enamus elab Niiluse jõe orus, kus on enamus haritavast põllumaast. Suured kõrbepiirkonnad on praktiliselt asustamata. Ligikaudu pool kogu Egiptuse elanikkonnast elab linnades, suurimad linnad on Kairo ja Alexandria.


Egiptuses on säilinud võimsa antiikse tsivilisatsiooni ehitised: Giza püramiidid, suur Sfinks, Kuningate Orus vaaraode hauakambrid, suursugused templid Karnakis, Luxoris, Niiluse Läänekaldal, Abu Simbelis, Denderas ja Abydoses.


Turismiga seotud aladel töötab ligikaudu 12% elanikkonnast.


Egiptuse majandus on üks kõige omapärasemaid kogu Lähis-Idas, kuna turism, põllumajandus, tööstus ning teenindussektor on oma tootlikkuselt pea-aegu võrdsed.


Geograafia: Egiptus asub Põhja - Aafrikas ja  piirneb Vahemerega põhjast, Gaza ja Iisraeliga kirdest, Punase Merega idast, Sudaaniga lõunast ja Liibüaga läänest. Egiptus kuulub Lähis – Ida riikide hulka.
Riigikord: Vabariik
Elanikkond: Egiptuse elanike arv on üle 82 miljoni, see kasvab iga aastaga. Kairos elab umbes 21 mln inimest.
Religioon: 94% egiptlastest on moslemid, 6% - kristlased (koptid, ortodoksid, katoliiklased) ja juudid. Egiptus tunnistab ametlikult vaid kolme suurt monoteistlikku religiooni - kristlust, islamit, judaismi.
Keel: Egiptuses kõneldakse araabia keele kohalikku dialekti. Raamatuis ja ajalehtedes kasutatakse kirjakeelena  klassikalist araabia keelt.
Araabia keelt kõneleb maailmas üle 150 mln inimese. Kirjutatakse vasakult paremale, alfabeedis puuduvad vokaalid, kirjutades kasutatakse ainult konsonante.
Egiptuses saab hakkama inglise keele, saksa keele, itaalia keele, vene keelega.
Teeviitadel ja tänavate nimesiltidel kasutatakse sageli kõrvuti araabia ja ladina tähestikku.
Raha: Kohalik valuuta on Egiptuse nael – tähis LE.


Üks nael = 100 piastrit. Käibel on kupüürid väärtusega 200, 100, 50, 20, 10, 5 ja 1 nael ning 50 ja 25 piastrit, mündid väärtusega 5 ja 1 nael ning metallpiastrid vääringuga  75, 50 ja 25. Pangad töötavad iga päev kella 8.30st kuni 13.30ni, välja arvatud reede. Rahvusvahelistes hotellides ja Kairo lennujaamas asuvad pangad töötavad ööpäevaringselt.
1 EUR = ca 8,00 LE
1 USD = ca 5.50 LE.
Enamikes kauplustes saab  maksta ka dollarites ja eurodes, loomulikult kaupmehele sobiva kursi alusel.


Ajaloost...

Lõuna-Egiptuses olid esimesed asustused juba rohkem kui 250 tuhat aastat tagasi...

Ülem-Egiptuse müütiline valitseja Menes ühendas Ülem- ja Alam-Egiptuse omavahel 3050 a. eKr. ja ehitas kuulsa Memphise linnuse.
Iidse Egiptuse ajalugu on jaotatud kolme ossa: Vana Kunigriik (2663-2195 eKr) tuntud ka püramiidide ajastuna, Keskmine Kuningriik (2066-1650 eKr) ja Uus Kuningriik (1550-1064 eKr), mis on tuntud ka kuldse ajastuna.
Egiptuse langust seostatakse vaarao Kleopatra VII-ga, kes alustas võimuvõitlust oma venna ja mehega ning kutsus selleks appi Rooma armee.
7.sajandil vallutasid Egiptuse prohvet Muhamedi ühendatud araablased, kes on sellel territooriumil tänini.
Suessi kanali ehitamisega sai Egiptus tähtsaks rahvusvaheliseks transiitmaaks.
Peale kuninga kukutamist 1953. aastal on Egiptus olnud vabariik.

 

Vaatamisväärsused

Vaatamisväärsused
Egiptus on muinasjutumaa. See on ühe kõige vanema ja arenenuma tsivilisatsiooni sünnimaa, mis on avaldanud mõju maailmakultuuri arengule. Püramiidid, vaaraod, muumiad - need mõisted on teada isegi kõige kaugetele ajaloost inimestele. Arvukad maailmataseme ajaloomälestised, eksootilisus ja kvaliteetne teenindus - kõik see muudab Egiptust väga veetlevaks reisijatele!


Kairo - Teie silmade ette kerkivad ažuursed minaretid ja mošeed: Mohammed Ali ja Sultan Kalaunu mošeed. Egiptuse muuseumis võite tutvuda rahvuslikku kollektsiooniga, mis on kümme korda rikkalikum ja täiuslikum kui Briti Muuseum. Unustamatuid ekskursioone saab korraldada papüüruse ja ehete tehasesse, samuti lõhnaõli muuseumisse. Näete oma silmadega hiiglaslikku akvedukti, mis saab oma alguse Niilusest, läbib Citadeli, Beit Al Sennar torni ja Vana Araabia Ülikooli  Al-Azhar. Ja muidugi võite külastada Khan al-Khalili käsitööturgu – suurimat turgu Lähis-Idas, mis on vähe muutunud alates XIV sajandist, kus te saate  sukelduda Ida eksootikasse tema kujuteldamatu mitmekesisuse ja segadustega.


Giza - Egiptuse Püramiidid. Neid on Egiptuses umbes sada - suured ja väikesed, astmelised ja siledate seintega, mis on säilinud meie ajani peaaegu tervetena. Püramiidid asuvad piki vasakut Lääne-Niiluse kallast, väikeste gruppidena, lähedal sellele kohale, kus vanal ajal asus kuningriigi pealinn Memphis. Kuulsamad püramiidid asuvad Kairo läheduses, Giza kõrbe platoo serval, rohelise Niiluse oru kõrval. Giza’s asub kolm suurt püramiidi - Cheops, Khafre ja Menkaure. Siin Giza platoo jalamil asuvad Chephreni vaarao templid.


Luxor - Selle kohaga on seotud kuulsate vaaraode nimed: Ramses, Tutankhamen, Seti I, Amenhotep, Tuthmosis ja kuninganna Hatšepsut, kes jätsid endast maha monumentaalse arhitektuuri mälestussambaid. Luxoris asub Luxori tempel, Karnaki Tempel, Kuningate Org, Kuninganna Hatchepsuti Tempel ja Memnoni kolossid ning palju teisi muistsed hauakambreid. Suurimat huvi pakub Ramses II. abikaasa Nefertiti maalitud seinte ja laega hauakamber.


Port Said - standardne Egiptuse linn, väga noor. Asub 200 km kaugusel pealinnast, kirdes, see linn on ehitatud eelmise sajandi keskpaigas koos Suessi kanaliga. Nagu Alexandria on ka Port Said Egiptuse mere väravateks. Rahvuslikus Port Saidi Muuseumis on esitatud kultuurilised- ja materiaalsed esemed, mis olid leitud enne vaaraode ajastut kuni tänapäevani. Selline Egiptuse tsivilisatsiooni muuseum loodi hiljuti Kairo’s.
Aswan on kuulus oma tohutu tammiga, mis on ehitatud XX sajandi 60-ndatel aastatel NSVL abiga. Tamm on  muutunud üheks peamiseks vaatamisväärsuseks. Aswan asub Niilusel, umbes 1000 kilomeetri kaugusel Kairost, kohas mis oli sajandeid olnud kauplejate keskuseks. Aswani läheduses kaevandati kuulsat roosat graniiti.


Edfu - Linn asub Ida Niiluse pangal, Luxorist lõuna poole ja on tuntud oma suurejooneliste templite poolest. Templid on pühendatud ühele tähtsamale ja vanemale jumalale - Horus’ele, keda kujutatakse pistrikuna.
Alexandria - Siin tasub vaadata Aleksandria sadamat, El Maurice Abu al Abbas mošeed, Montaza kuninglikku parki, Alexandria sammast ja katakombe.

Punane meri

Mitte üheski teises meres ei näe te niisugust veealust ilu! Siin on vee peegelpinna all asuv maailm alati kaunis – iga ilmaga, iga päev ja igal aastaajal. Just Punase mere ilu meelitab siia miljoneid turiste kogu maailmast, kes sellesse võlumaailma armuvad ning ikka ja jälle tagasi tulevad. Õpivad, töötavad, koguvad raha, võtavad sukeldumistunde ning ostavad tuusiku, et sõita Egiptusesse, käia Punases meres sukeldumas, tunda sellest mõnu ja avastamisrõõmu.
Punane meri on India ookeani mandritevaheline meri, mis asub Araabia poolsaare ja Aafrika vahel. Vaimustava kontrasti loovad kõrbelised mägimaastikud ning sätendav taevasinine merevesi. Punase mere iseärasus seisneb selles, et temasse ei suubu ükski jõgi. Tavaliselt toovad jõed endaga kaasa muda ja liiva, mis merevee läbipaistvust oluliselt vähendab. Seetõttu ongi vesi Punases meres kristallselge. Sooja kliima tõttu ei lange Egiptuse randades vee temperatuur alla +20 kraadi, aga suvel ulatub see +27 kraadini. Sooja vee suur aurustumine on muutnud Punase mere üheks maailma kõige soolasemaks mereks, kus ühe liitri vee kohta tuleb 38-42 grammi soola (kui Teil siinjuures tuleb meelde Surnumeri, siis tasuks teada, et see ei ole mitte meri, vaid järv).
See on põhja poolkera kõige soojem ja soolasem meri, kus veealuse taimestiku ja loomastiku jaoks, aga ka veespordialade harrastamiseks eksisteerivad ideaalsed tingimused.\


Sukeldumine
Nii Hurgadas, Sharm el Sheikhis kui Nuweibas on sukeldumiskeskused, kus saab laenutada sukeldumisvarustust ja teha läbi kursused. Kogenud sukeldujad ning need, kes soovivad saada “närvikõdi”, suunduvad uppunud laevade juurde. Nendest kuurortidest saab mööda kallast minna sukeldumisretkele imeilusatesse puutumatutesse kohtadesse, nagu näiteks Ras Muhammedi poolsaarele, mis on kuulutatud rahvuspargiks.
Vesi on siin kuni põhjani läbipaistev ning isegi ilma mingi varustuseta saab imetleda korallrahusid ja idamaiselt kirjusid, muutuva mustriga kalu. Valitsus kuulutas selle koha rahvuspargiks mitte ainult hämmastava ilu pärast, vaid ka seetõttu, et mitteteadlikud sukeldujad ja ankruid otse korallrahudele lasknud laevad lõhkusid palju koralle.


Purjelauasõit
Ostke reis Hurgadasse või Dahabisse. Küllalt sageli võib lahes näha kümneid värvilisi purjelaudu, siin on väga palju turiste, kes sõidavad purjelauaga.
Allveeujumine maski ja toruga - snorgeldamine
Võtke kurss Siinaile – Sharm el Sheikhi või Nuweibasse. Kõlab soliidselt ning välja näeb see nii: lastes maski ning toruga varustatud näo vee alla ja lestade abil edasi liikudes, saab snorgeldaja näha mereelu otsekui ekraanil. Siin on meresiilid, meretähed-kaheksajalad, liblikkalad, papagoikalad, klounkalad, soliidsed napoleonid, vaalad, barrakuudad, mureenid ja veel ligi 500 liiki kalu, kusjuures kolmandik neist on endeemid (piiratud levialas esinevad) ning elavad ainult siin. Mitte vähem huviväärsed ei ole korallid ning nende hiiglaslik mitmekesisus ja habras ilu.


Lainelauasõit
Kõige paremad lainelauakeskused asuvad Hurgadas ja Dahabis. Lainelauasõit tähendab lainelauaga murdlainetes sõitmist. Lainelauasõitjad on tuulte inimesed ning küsimus, miks inimesed ei lenda nagu linnud, ei ole nende jaoks aktuaalne.


Millega veel võib tegelda Siinais puhates?


-sõita jahiga Ras Muhammedi looduskaitsealale või mõne korallrahu juurde ning ujuda seal maskiga või sukelduda akvalangiga; -imetleda korallrahusid läbi “Discovery” laeva läbipaistva põhja;
-sõita dziibiga Siinai kõrbesse, Aqaba lahe maalilisele kaldale, unikaalsesse mangroovisalusse;
-sõita kaamelitega või araabia ratsahobustega ning külastada beduiinitelki;
-matkata Värvilisse kanjonisse.

Igaüks leiab endale südamelähedase tegevuse ning kütkestav Punane meri ei jäta kedagi ükskõikseks.

Hea teada

Hea teada

Aeg: Suvel 1 tund Eesti ajast taga, talvel Eestiga üks aeg.
Elekter: Pinge elektrivõrgus - 220/240 V. Sagedus - 50 Hz.
Raha: Egiptuse rahaühikuks on nael. Üks nael = 100 piastrit. Käibel on kupüürid väärtusega 100, 50, 20, 10, 5 ja 1 nael ning 50 ja 25 piastrit, mündid 5 kuni 25 piastrit. Pangad töötavad iga päev kella 8.30st kuni 13.30ni, välja arvatud reede. Rahvusvahelistes hotellides ja Kairo lennujaamas asuvad pangad töötavad ööpäevaringselt. 10 Egiptuse naela on võrdne umbes 1,30 EUR. Enamikes kauplustes saab  maksta ka dollarites ja eurodes. Krediitkaarti saab kohati kasutada, kuid suurem osa kaupmeestest eelistab arveldada sularahas.


Jootraha: On kombeks anda jootraha hotellis või lennujaamas teenindajale, kes kannab Teie pagasit, avab auto uksed jne. Restoranis jäetakse ettekandjale tavaliselt kuni 5 naela. Ekskursioonidel antakse bussijuhile või laevakaptenile 3-10 naela, viimasel päeval hotellis olles võib koristajale jätta 20 naela.
Ostud ja suveniirid: On raske välja mõelda rohkem egiptusepärast suveniiri, kui seda on värviliste joonistustega papüürus. Need ei ole kallid, on vastupidavad, kerged ja mugavad transportida. Olge ettevaatlikud - Egiptus on täis odavaid järeletehtud “papüürust” - riisipaberist ja banaanilehtedest, millel on stampjoonistused. Seepärast on papüürust kasulikum osta spetsiaalsetest kauplustest, kus antakse ka kvaliteedisertifikaat. Odavad on nahast ja puuvillast esemed, aga ka kuld ja hõbe. Kuurordirajoonides töötavad kauplused harilikult kuni kella 22.00ni. Enamik neist on avatud kella 9.00st kuni 14.00ni ja siis uuesti kella 16.30st kuni 21.00ni. Kui kauba juures on hind, siis on mõttetu kaubelda. Kui ei ole - tingige julgesti.


Tingimine: Araabiamaades on tingimine arendatud rahvuslikuks kunstivormiks. See on põnev väljakutse, mis ideaalis peaks kummalegi osapoolele nii lõbu kui kasu pakkuma. Kui siis peale vastaspoolest lugupidavat ja samas teineteist kergelt tüssata püüdvat tingimist toimub ost, on rahulolu mõlemapoolne. Ei ole kahjuks olemas kindlaid reegleid selle kohta, kui palju võib hinnast alla saada. Kauplemine algab kaupmehe nimetatud alghinnast, selle aga määrab tema terane hinnang Teie võimalikule asjatundlikkusele. Alghind võib tegelikust müügihinnast mitmeid kordi kõrgem olla! Kui Teid kaup huvitab, tuleks teha oma pakkumine. See tuleb teha nii madal, kui vähegi söandate. On olemas mitteametlik soovitus pakkuda 5 korda madalam hind. Kauba tegelik müügihind sünnib sõbralikus jõu- ja vaimukatsumises kuhugi nende kahe äärmuse vahele.


Pildistamine: Kohalike elanike pildistamiseks on viisakas neilt enne luba küsida ja loomulikult ootavad nad selle eest ka väikest tasu.
Alkohol: Egiptusesse võib kaasa võtta 1 liitri kanget või lahjat alkoholi. Kuurortide poodides müüakse vaid kohalikku alkoholi. Kanget importalkoholi saab osta taxfree poodidest vaid kuni 24 tundi peale saabumist. Restoranides ja baarides on piiratud valikus saadaval kõik alkohoolsed joogid. Kohalike jookide hinnatase vastab Eesti omale, importalkohol on kallis.


Hotellide eripärad: Hotellide klassifikatsioon on Euroopa omast veidi erinev. Euroopa ja Egiptuse sama kategooria hotellid ei ole võrreldavad, näiteks Egiptuse neljatärnihotell võib Euroopa standardite järgi olla kolmetärnihotell. Hotellide interjööris kasutatakse rohkelt marmorit, kulla imitatsiooniga detaile jm kohalikke toormaterjale. Egiptuse hotellide teenindav personal koosneb üksnes meestest. Nad on väga sõbralikud ja abivalmid ning ootavad seetõttu ka jootraha (baksheesh).


Arstiabi: Loodame väga, et tervisemured ei tule teid kimbutama. Enese hoidmiseks juhinduge lihtsatest terve mõistuse reeglitest:
- jooge vett ainult korgitud pudelitest
- sööge vaid kooritavaid puuvilju
- vältige piimatooteid ja vähe küpsetatud toitu
- Kaitske end päikese eest päikesekreemidega, ärge esimestel päevadel üle pingutage
- Kandke kõikjal kaasas veepudelit – vedelikupuudus on kuumas kliimas kerge tulema

Apteeke leiate Naama Bay keskusest. Kõigis meie hotellides on arstipunktid olemas. Vajadusel aitame teid arstidega suhtlemisel. Arstiabi on tasuline, kindlustus toimib, kuid kohapeal tuleb visiidi eest tasuda. Raha saate kviitungi esitamisel oma kindlustusseltsilt tagasi.


Telefon: Nii kohalikud kui rahvusvahelised kõned on võimalikud ööpäevaringselt. Võite helistada hotellist või kõnepunktidest. Telefonikaardiga helistamine on märksa odavam. Ka mobiilside toimib (EMT, Elisa, Tele 2).


Taksod: Viimase aasta jooksul on kuurortidesse tekkinud korraliku märgistusega korralikke taksosid. Tegelikult sõidab taksona kõik, millel on neli ratast all. Ja sõidab uhkelt: muusika mürtsumas, aknad valla ja kiirus suur! Pidage taksosse istudes meeles, et tingimine on ka siin hädavajalik! Hinnas tuleb enne sõitu kokku leppida ja taksojuhi nimetatu vähemalt poole võrra alla lüüa!


Toll: Egiptusesse võib kaasa võtta 1 liitri kanget alkoholi ja 2 liitrit lahjat alkoholi, 200 sigaretti või 25 sigarit inimese kohta. Videokaamerad ja arvutid tuleb deklareerida. Egiptusest ei tohi välja viia koralle, ka kaldalt leituid (seda võib teha ainult ostutšeki esitamisel), antiikesemeid, elevandiluud, loomi ning nende topiseid.


Pühad: Islami traditsioonide kohaselt on puhkepäev reede. Reedel võivad väikesed poed olla pärastlõunal suletud.
1. jaanuar – uusaasta
18. juuni - briti ülemvõimu alt vabanemise aastapäev
23. juuli - revolutsiooni päev
6. oktoober - rahvuspüha - viimsepäevakohtu sõja aastapäev
23. detsember - võidupäev
Islami traditsioonidest on tuntuim Ramadaan - paastukuu. Päikesetõusust loojakuni ei tohi usklikud süüa, juua, suitsetada ega elada intiimelu.
Ramadaani ajal peavad turistid, kes pole harjunud päevase aja aeglase kulgemisega, olema eriti kannatlikud.
Sam El Nessim on üks populaarsemaid pühi Egiptuses, mida armastavad nii muhameedlased kui ka koptid. Tähistatakse seda esimesel esmaspäeval pärast ülestõusmispüha. Sel päeval sõidavad egiptuse perekonnad loodusesse.

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / NOVATOURS 

Egiptus üldinfo

bottom of page