top of page

Loe Blogi

Seišellid- unikaalne saareriik India ookeanis

Käesolevas blogis toome lugejani Seišellidele reisinud meie tuntud inimeste tagasiside, räägime üldiselt peamistest saartest, kohalikest saareelanikest, toome välja huvitava vaatenurga, miks Seišellid on kuulsuste lemmikpaik ja anname blogi lõpuosas reisijatele praktilisi soovitusi.


Tagasiside meie tuntud inimestelt, kes on Seišelle külastanud:


Seišellid üllatasid mind! Olin valmistunud paarinädalaseks puhkuseks palmidega ääristatud valgel rannaliival, varbad helesinises laguunis. Jah, seda kogesin samuti, kuid ka palju-palju enamat!  Eelkõige hämmastas mind erakordselt lopsakas ja mitmekesine loodus. Selle ilu ja võlu avalduvad igal sammul. Ükskõik kas lased pilgul lennata üle ookeaniavaruse, matkad troopilises džunglis, lendad väikelennukiga madallennul üle ookeani ühelt saarelt teisele, oled rattaretkel mõne saare peidetud aardeid ja metsikuid randasid avastamas või lihtsalt teed pai hiidkilpkonnale.Pikaajaline puutumatus ja eraldatus on säilitanud Seišellide looduse lausa paradiisliku mitmekesisuse ja omapära. Seda ise näha ja tunnetada on imeline kogemus.

Mari-Liis Ilover Toiduentusiast ja -blogija


Šeišellide türkiissinist ookeani ja lumivalge liivaga paradiisirandu jään unistades taga igatsema. Lisaks palju puutumatut loodust, kus võib nädalateks ära unustada tsivilisatsiooni. Šeišellide mitmekesisus ja võimalus erinevate saarte vahel seigelda teeb sellest saarestikust minu TOP unistuste sihtkoha.

Angeelika Kang-Osula Kohvikute pidaja


Seišellid on maapealne paradiis: helesinine ookean, puhtad ja romantilised liivarannad, korallrifid ja kookospähklid, palmid, paitav päike ja sõbralikud inimesed. Hea koht nii romantiliseks puhkuseks oma kallimaga kui perepuhkuseks koos lastega.

Kalev Vapper

Spordiajakirjanik ja purjetaja


See reis pakkus midagi ootamatut. Olen reisinud ekvaatori lähedal mitmetes riikides ümber maakera. Alati enne reisi on tekkinud romantiline unistus, et leian  inimtühja troopilise ranna, kus palmid kaarduvad ookeani kohale ja sa võid hetkeks tunda, et oled seal üksi. Just sellise ranna, nagu reisibüroode reklaam-piltpostkaartidelt näha võib või siis Robinson Crusoed lugedes silme ette kerkib. Ei Balil, Tais, Indias, Keenias, Mehhikos, Yucatani poolsaarel ega ka Rio ümbruses, Brasiilias ei ole ma sellist unistuste randa seni leidnud. Palmirandu on muidugi kõikjal, aga mis peamine- kohe nende palmide taga on reeglina tihe kärarikas küla, kus pakutakse kõikvõimalikke turistiatraktsioone ja rannameelelahutust. Ehk siis ikka ootab turisti rannapalmide taga  turistilõks. Riikides nagu Indoneesia ja Tai on asustustihedus nii suur, et tühje randu tõenäoliselt ei leidugi. Seišellid olid aga võrreldes minu seniste reisisihtkohtadega täielik erand. Nii romantilisi ekvatoriaalseid palmisaari ei ole ma varem näinud. Vaikne meri korallilaguunides, tsivilisatsiooniprügist puutumata rannad ja muidugi need kaarduvad palmid, mille tüvesid mööda saab kõndida otse lainete kohale- see kõik on muinasjutt, mis tänases maailmas osutub veel reaalsuseks. Hoidkem seda erandlikku maailma seal kaugel ekvaatori all- väikestel Aafrika saartel keset mõõtmatut troopilist ookeani.

Haldo Oravas Kanal 2 reisilugude toimetaja


Seišellid on üks väheseid kohti maailmas, kuhu sooviks alati ja uuesti minna. Suurepärane loodus, puhtad liivarannad, väga hea kliima ja piisavalt tegevusti igaühele.

Raivo Teeäär Kanal 2 operaator ja režissöör


Kui sa oled käinud Seišellidel, siis sa ei taha enam ei Indiasse ega Taisse. Seišellid on Aafrika, nii eksootiline ja nii avastamata. Kõik see mida loete reisbrošüürist- seal on pärlikarva liivarannad, lasuursinine ookeanivesi, tuulte ja päikese poolt lihvitud graniitkaljud ja ülimalt lopsakas loodus- see kõik ongi päriselt nii. Erilise mulje jätsid rannad. Lennukitäitega turiste lendab küll Seišellidele, aga kui lähed randa oled sa seal üksi, ei ühtegi segajat. Otsige maamunalt tühju imekauneid liivarandu. Tõeline nauding ja tõesti armunute paradiis- teie kaks ja loodus. Kui aga tahate seltskonda saab iga nädalavahetus rannas hommikust kella seitsmest kuni järgmise hommikuni tantsida, rohkelt süüa ja sõbruneda kohalikega, kellel on komme kõik nädalavahetused suguvõsadega rannas veeta. Ja kohalikud on äärmiselt sõbralikud, nii et peate arvestama, et peole kutsuvad nad teid kindlasti, kostitavad söögi ja joogiga ning saate üheskoos aafrikalste peputantsu tantsida. Rannad on ka ideaalsed lastega peredele, sest oled keset India ookeani, kus ju peaks möllama tohutu jõuline ooekanilaine, siis Seišellidel on laguunid, ehk kaljud võtavad ookeanilaine kinni ja teie päralt on tohutud suured vaiksed basseinid, kus mitte ükski laine teid ei ründa. Lapsed saavad ohutult ja turvaliselt ookeanivees pladistada, teie aga lebada vees olevates suurtel päikesekuumadel kividel nagu maailma kõige luksuslikumas spas. Tervistav soolavesi, soolane tuulebriis kopsudele ja kuum kivi paitamas valutavat selga. Ja veel lisaks leiad Seišellidel randu, kus palmid on kaardus ookeani kohal. Palmisalu rannaääres võib leida mitmest riigist, aga sellisena kaardus ookeani kohal on nad maailmas ainulaadsed. Soovitan kindlasti lisaks luksusikele hotellidele külastada tavalist küla, võtta kodumajutus ja elada kaks päeva ka nii nagu tavalised inimesed elavad. Siis saate aru, mida tähendab elu väikesel saarel, mis asub keset India ookeani. Saate kohalikega sõbraks ja tulete korraks hotellimullist välja. Sõitke ka bussiga, see on lahe elamus. Bussid on nii vanad, et mootor undab nii kõvasti et jääb mulje nagu bussid kihutaksid hullupööra. Riigis on matriarhaalne ühiskond ehk siis naiste võim, siis võib juhtuda, et kohtate ka naisbussijuhte, kes ulakaid koolilapsi kõva häälega riieldes korrale kutsub ja uskuge, kõik lapsed on kohe rivis. Mõnus vaatepilt mis meenutab veidi nõukaaega, kus kaltsuga tädi kohvikus oli kõige tähtsam. Noppige puuvilju, sööge ja nautige seda ehedat eksootikat, minge džunglisse, vaadake milline on metsik kaneel, milline on aga vanilje kaun. Seišellide suurim võlu on ka see, et seal ei ela mitte ühtegi mürgist või ohtlikku looma või putukat.

Tuleb tunnistada, et emake loodus on andud sellele saarele kogu maailma luksuse.

Eda-Liis Kann Kanal 2 reporter




Seišellide Vabariik on saareriik India ookeanis asukohaga Madagaskarist kirdes. Hõlmates umbes 115 saart, mis lebavad nagu pärlitest kaelakee India ookeani türkiissinises juveelikarbis. 115 saarest on asustatud 33 saart. millised jagunevad graniit- ja korallsaarteks. Siin saartel elab üle 86000 elaniku, mis on üks väiksema elanike arvuga riik Aafrikas. Seišellide suurim saar on Mahé, millel elab ligi 80% rahvastikust. Saare pealinnaks on Victoria, mis on samuti üks maailma pisemaid pealinnu.

Seišelli saared on justkui loodud romantiliseks puhkuseks – mesinädalate veetmiseks või lihtsalt omaette olemiseks. See võrratu sihtkoht pakub ohtralt unustamatuid elamusi ka sukeldumis- ja snorgeldamishuvilistele, kalameestele, surfajatele, purjetajatele ning ka golfimängijatele. Siinne veemaailm on väga mitmekesise elustikuga- saarte läheduses on värvikirev korallriff, seal elab peaaegu 1000 liiki kalu ning aeg-ajalt võib kohata ka haruldasi hiidkilpkonni.

Geoloogide sõnul toimus 150-200 miljonit aastat tagasi Pangaea hiidmandri lagunemine. Niinimetatud rebenemise tulemusena tekkis lõunas Gondwana, milline lõhenes kaheks ja sellest tekkisid Seišellide saared. Saared võisid küll olla tuttavad araabia kaupmeestele, kuid nad jäid avastamata kuni portugallased need 16. sajandi algul kaardile märkisid. Päris esimene dokumenteeritud randumine toimus 1608. aastal Briti Ida-India Kompanii poolt.

Seišellid olid ajalooliselt piraatide meelispaik, eriti armastasid nad Mahe saare Anse Forbans ja Praslini Côte d’Or piirkondi. Legend räägib, et kuulus piraat Olivier Levasseur peitis oma aarded Seišellidele. Kohalikele teadaolevalt on aarded veel tänaseni avastamata...

Esimene Silhoette saare omanik oli väidetavalt aga piraat Jean-François Hodoul, kes kogus kuulsust võideldes 18-19. sajandil Inglismaa ja Prantsusmaa vahelistes sõdades. Ta elas vaid mõned aastad siin saarel ja lahkus Mahe saare saarele peale riigi Briti koloniaalvõimu alla minekut. Veel teinegi legend teab pajatada, et temast jäid saarele maha aarded, millised maeti Silhoette saare pimedasse vihmametsa.

1756. aastal kui Prantsusmaa saarestikku endale nõudis, nimetati saared Prantsuse finantsministri Jean Moreau de Séchelles järgi Seišellideks. 18. sajandil sai Prantsusmaa saared lõplikult enda valdusesse.

1881. aastal oli Praslini saart külastanud Briti kindral Charles Gordon veendunud, et palmiorg Vallée de Mai oli algne Eedeni aia asukoht. Niisugune mõte tärkab eelkõige tänu siin kasvavale erakordsele seišelli- ehk coco de mer palmile. Selle kuulsa palmi nn topeltpähkli näol on tegemist maailma suurima seemnega, mis võib kaaluda isegi kuni 18 kilo. 1903. aastal sai Seišellidest aga eraldi kroonikoloonia, mis saavutas iseseisvuse 1976. aastal.


Seišellidel ei ole kunagi igav ehk vaheldusrikas saareelu! Nelja suurima peasaare Mahe, Praslin, Silhoette ja La Digue vahel toimub regulaarselt laevaliiklus. Erinevate saarte vahel liiklemine võtab aega 15 minutit kuni 1 tund. Lühikesed vahemaad soodustavad saartevahelist reisimist, mida kohalikud nimetavad inglise keeles "island hopping" ja harrastavad seda isegi. Tavaliselt kahenädase puhkuse jooksul peatuvad reisijad kahel või kolmel erineval saarel, mis on parim viis avastamaks, kui omapärane ja veetlev on iga saar.


Seišellide rannad on kuulutatud maailma ilusamateks! Puuderpehme valge liivaga rannad, türkiissinine ookeanivesi ja massiivsed graniitrahud- see kõik on fotograafide ja filmirežisööride unistus. Igal Seišelli saarel on omad kaunimad rannad, milliseid tuleks reisi jooksul külastada. Mahe saare kõige populaarsem rand on Beau Vallon. Selle ranna lähedal asuvad mitmed hotellid ja tegemist on rannaga, millistes on rohkem kohalikke ja turiste kui teistes tasastes rannasoppides. Lisaks on Beau Valloni rand tuntud oma turvalise ujumiskeskonna ja adrenaliini pakkuva veespordi harrastamise võimaluse poolest.

Praslini saare kuulsaim rand kannab nime Anse Lazio. Tegemist on tõelise paradiisirannaga, milline figureerib tihti maailma top 10 kaunimate randade nimistus. Samal saart ehib teinegi suur ja lai rand Grand Anse. Lisaks oma lummavale ilule on see rand turvaline ujumispaik ja veespordihuvilised leiavad ka aktiivset tegevust.

Pisikese La Digue ranna külastamine on peaaegu et kohustuslik. Siin saarel avastate maailma ühe enim fotografeeritud ranna Anse Source D´Argent. Tegemist on muinasjutulise kombinatsiooniga: heledad liivarannad, türkiissinised ookeaniveed ja ainult siinsele piirkonnale omased graniitrahud. Vastupidiselt saare teisele ilusaimale rannale Grand Anse on Anse Source D´Argent rand ideaalne üheks ergutavaks supluseks.


Seišellide loodus on kordumatu ja mitmekülgne! Olgu need liivarannad maailma ilusaimad, aga eestlane on kirglik loodusearmastaja ja tubli matkaja. Esmaklassilise ja haruldase looduskogemuse pakub Praslini saar. Siin asub eksootiline lopsaka loodusega org Vallee de Mai, kus kasvavad mitu endeemset palmiliiki.

1983. aastal kanti see paik UNESCO maailmapärandi nimistusse. Tegemist on tõelise Eedeni aiaga ja üks peamisi põhjuseid Vallee de Mai troopilise pargi külastamiseks ongi maailma suurim Seišellide kookospalm "Coco de Mer". Vallee de Mai rahvuspark on huvitav ka oma loomariigi poolest. Siin elavad haruldased mustad papagoid, roomajad ja koorikloomad.

Seišellidele reisides köidavad reisijate tähelepanu kohalikud hiidkilpkonnad. Saare vanim, 1832. aastal sündinud hiidkilpkonn Jonathan elab seal tänaseni.  Vanuselt järgmine on Esmeralda, kelle vanus on 170 aastat! Huvitav vaatamisväärsus on ka nahkhiir, kes elutseb saare suurimatel saartel. Nende kohustuste hulka kuulub saarte vahel tiireldes igapäevase toidukraami- puuviljade jahtimine. Seišellidel ulatub kõrgustesse lopsakas leivapuu vili, millest saab valmistada mitmeid erinevaid maitsvaid roogi. Kohalik legend räägib, et kes kord on söönud saartel seda vilja, naaseb saartele kindlasti tagasi…


Seišellide kohalikest elanikest ja kommetest Seišellide kohalikud elanikud on huvitav segu aafriklastest, indialastest ja eurooplastest.  Saartel räägitakse kreooli keelt, mis meenutab veidi oma kõlalt prantsuse keelt. Turistid saavad saartel aga kergesti hakkama inglise- ja prantsuse keelega. Kohalikud on loomult ääretult vabad ja rõõmsameelsed ning nendega on kerge kontakti luua. Nädalavahetused veedetakse tihti perekonniti rannas piknikut pidades, grillitakse kala, liha ja köögivilju. Söömaajale järgneb aga õhtutundidel populaarne sega tants. Sega on väljendusrikas müstiline-erootiline tants, millist tihtipeale eurooplane kunagi piisavalt vabalt ja loomulikult järgi tantsida ei suuda. Möödunud aegadel tantsisid Seišellidel sega tantsu orjad, kellel avanes läbi tantsu võimalus väljendada rahulolematust eluga. Loodame, et Seišelle külastades õnnestub teilgi sattuda rannapeole, kus sega rütmides volüümikad naised ja mehed ennastunustanud liiguvad. Olge muidugi valmis, et sõbralikud kohalikud ka teid ennast tantsima kutsuvad ja arglikumatele võluvat tantsu meeleldi õpetavad. Teiseks populaarseks kohalikuks tantsuks on moutia, mille juured ulatuvad Aafrika, Madagaskari ja Euroopa maadesse. Traditsiooniline moutia on alati kombineeritud laulu, trummide, löökpillide ja uuematel aegadel ka keelpillidega. Seišellide muusikal ja tantsul on olnud kultuurielus alati oluline roll.

Seišellide elanikud on üldiselt väga sotsiaalsed ja armastavad korraldada erinevaid üritusi. Meenutan ühte ilusat pühapäeva, kui märkasime Mahe saare kirikuhoovis suurt hulka inimesi. Otsustasime oma bussi peatada ja uudistada, millega nii värvikirevalt ja pidulikult riietatud kohalikud tegelevad. Käimas oli tore jumalateenistusejärgne pühapäevalaat, kus kaubeldi erinevate kodus valmistatud toitude- ja jookidega, müüdi käsitööd, uusi ja ka kasutatud riideid ning erinevaid tarbeesemeid. Laadal oli osalemas nii pisikesi lapsi kui ka vanaemasid-isasid. Südantsoojendav oli suhtumine, kuidas meile välismaalastele pakuti kodus valmistatud suupisteid ja äärmiselt meeldival toonil päriti, millisest riigist me pärit oleme. Tuleb mainida, et kohalikud teavad kuidas vaba aega veeta, üritusi korraldada ja pingevabalt elada.

Üheks huvipakkuvamaks sündmuseks on alati reisides sihtkohariigi pulmapidudes osalemine või pulmatraditsioonide tundma õppimine. Seišellidel oli möödunud aegadel vajalik abiellumiseks saada mõlema abielluja vanemate nõusolek. Peigmees saatis pruudi perekonnale mitmed kirjad, millistes väljendas oma sügavat ja kirglikku armastust pruudi suhtes. Samuti kiitles peigmees oma tugevate külgedega, kirjeldas kuidas suudab tulevikus hoida perekonna sissetuleku kõrge ja kui mitme järeltulijaga perekonda õnnistab. Peale seda organiseeriti noorte ja vanemate ühine kohtumine ja kõikide poolte nõusolekul lepiti kokku pulmapeoks sobiv päev. Peigmehel tuli nüüd armastuse märgiks punuda kookosest korvikene, millise täitis vanematele kinkimiseks hea tahte väljendamiseks puu- ja juurviljadega. Punumistööst loeti välja, kas tulevane mees oli töökas ja kuldsete kätega ning võimeline pakkuma nende tütrele õnnelikku tulevikku. Sellele järgnes pruudi ja peigmehe tunnete väljendamine: peigmees veeretas pruudile armasuse märgiks punase tomati, millise pruut tugevate tunnete puhul peigmehele tagasi veeretas.

Pulmapäeval pakuti külalistele peole saabudes käsitööna valminud papaiamoosi, mangosalatit ja passioonivilja värsket mahla. Peale ametlikku kirikutseremoonia lõppu väljusid valgesse riietatud pruut koos peigmehega pulmakülaliste ja muusikabändi saatmisel lühikesele jalgsi läbitavale teekonnale. Pulmapeol laulis traditsiooniliselt alati vanim peol osalev naine ja tegi seda tihti pisaratest täitunud silmadega. Seejärel söödi parimaid toite, maitsti jooke, lauldi ja tantsiti. Peale pulmakülaliste tänamist ja suudlemist lahkus noorpaar pulmapeolt ja veetis aega omakeskis varahommikuni.

Minevikus olid pulmapeod Seišellidel väga lihtsad ja südamlikud. Tänapäeval abiellutakse aga peale mitut kooselatud aastat ja modernsete pidude korraldamiseks nähakse vaeva vajalike, tavaliselt suurte rahasummade kogumisega.


Seišellid- kuulsuste lemmikpaik ja nendega seotud põnevad lood! 1958. aastal saabus Seišellidele Ian Fleming, James Bondi novellide ja lühilugude autor. Tema eesmärgiks oli saada inspiratsiooni järgmise spioonisaaga "Ainult sinu silmadele" (For Your Eyes Only) kirjutamiseks. Mekkinud siin olles jahutavat ingveritoonikut nimetas Fleming armastatud joogi järgi isegi ühe raamatutegelase- Milton Krest.

Kas teadsite, et erootiline film "Hüvasti Emmanuelle" on filmitud Seišellidel? Lisame veelgi põnevamaid seoseid- endine Suurbritannia peaminister Tony Blair oli armastanud puhata just selles samas majas, kus Emmanuelle film üles võeti.

Paljud kuulsused valivad puhkuseks muust maailmast eemal asuva saareriigi ja eelistavad puhata sealsetel privaatsetel saartel. Prints William ja praeguse tiitliga Cambridge hertsoginna Kate Middleton veetsid oma mesinädalad privaatsel saarel North Island. Sama saart külastasid hiljuti ka David ja Victoria Beckham ja Paul McCartney.

1970. aastatel omandasid “The Beatles” muusikabändi omanik George Harrison ja kuulsa filmi "Roosa panter" peaosatäitja Peter Sellers Seišellide Anse Intendance rannaäärse ala. Täna asub samas kohas kuulsus luksushotell Banyan Tree Resort.

Seišellide gurmee elamus- nahkhiired kreooliköögis! Siin saartel on ainukordne võimalus maitsta toite nahkhiire lihast. Õhtul rannas päikeseloojangut imetledes märkate taeva all lendamas pikkade mustade tiibadega nahkhiiri. Tavaline vaatepilt kohalikkus mõttes, aga kes oskaks arvata, et samade loomade liha kasutatakse eksootiliste pajaroogade ja karride valmistamiseks. Need karvased ja nahksete suurte tiibadega loomad on puuvilja- ja taimetoidulised ning nende liha maitseb seetõttu magusalt ja hästi. Erinevate kogenute arvamusel sarnaneb liha jänese- või kanalihaga, kus on aga hulgaliselt rohkem pisikesi kondikesi. Samas ei ole restoranides nahkhiire roogade leidmine eriti lihtne- kõik sõltub antud päeva jahiõnnest. Meie reisiseltskonnal õnnestus nahkhiire liha proovida Mahe saare ühes vanimas restoranis Marie-Antoinette, kus oli menüüs nahkhiire karri punase veini kastmes. Uskuge või mitte, meeldiv toiduelamus troopilistelt saartelt!


Seišellide vägijook- mitmeid auhindu võitnud rumm! On patt lahkuda Mahe saarelt ilma kohalikku Takamaka Bay nimelist rummi degusteerimata. Suhkroog, kohalik allikavesi, kookospähkel, rummialkohol ja erinevad maitsetaimed- see ongi rummispetsialistide ja -fännide südameid võitev kohalik kange jook. Üle 250 aasta vana La Plaine St Andre koloniaalmaja on rummi valmistamiseks ja selle testimiseks lausa loodud. Villa suurtest tuulutusakendest pääseb sisse romantiline päiksevalgus ja ookeanilt lõõgastavalt jahutav tuulehoog. Siin on võimalik lisaks rummivalmistamise protseduuri tundma õppimisele, maitsetaimede aia uudistamisele ja rummitoodangu degusteerimisele ka lõunastada restoranis või tellida baarist ergutav rummikokteil. Lisaks rummidele on siit võimalik kaasa osta ka kookoselikööri, millist on mõnus koos puuviljamahlaga sõpradele kodus tagasi olles serveerida.


5 praktilist soovitust:

Kuidas Seišellidele jõuda? Seišellidele jõudmine on lihtsam kui kunagi varem. Kõige mugavam on lennata lennukompaniiga Turkish Airlines Tallinnast Mahe saarele, ühe vahemaandumisega Istanbulis. Lisaks sellele võib leida sobivaid lende läbi Stockholmi ja Doha lennukompaniiga Qatar Airlines ja läbi Riia ja Abu Dhabi lennukompaniidega Air Baltic ja Etihad Airways. Mõned korrad aastas korraldatakse Eestist Seišellidele grupireise, aga paljud reisihuvlised valivad välja enesele sobivad reisi kuupäevad ja reisivad koos meie reisikonsultandi abiga individuaalreisile. Sihtkohas võiks peatuda 10-14 päeva ja puhkusepäevad jagada 2-3 erineva saare vahel. Riiki sisenemisel ei ole vaja viisat ja piisab vaid passist, milline kehtib kogu reisi vältel.


Millal minna? Seišellide kliima on troopiline. Keskmine temperatuur on 26-29 kraadi ja aastaaegade kontrastid on väikesed. Soojast ja stabiilsest kliimast lähtuvalt võib Seišellidele reisida aasta läbi. Tuleks vaid meeles pidada, et detsembrist veebruarini võib esineda troopilisi vihmahoogusid.


Kus peatuda? Seišellide erinevatel saartel on lai valik majutusvõimalusi. Rahvusvaheliselt tuntud ja luksuslikku majutust pakkuvad hotelligrupid Four Seasons, Kempinski, Hilton, Constanse, Le Meridien, H Resort, Banyan Tree ja Six Senses on kõik Seišellidel esindatud. Kuna tegemist on paljude unistuste reisiga, siis soovitame broneerida heatasemeline hotell ja saada osa hingematvast ookeanivaatest, elegantsetest hotellitubadest, hoolitsevast hotellipersonalist, parimast restoranivalikust ja lõõgsatavatest spaaprotseduuridest. Seda kõike pakuvad just eelpool mainitud hotelligrupid. Mõelge, et puhkame oma elus vähem kui seda väärime ja soovime! Lubagem siis Seišellidel endale kasvõi paar esimest ööd maailmaklassi hotellikogemust! Ülejäänud päevad võib ju avastada kohalikku elu, liikuda rohkem hotellist väljas ja puhata edasi mõnes külaslistemajas või apartmendis.

Seišellidel on täiesti eriline kogemus majutuda eraldi saarel, kus on saadaval ainult ühe konkreetse hotelli teenused. Sellise elamuse saate Silhouette saare hotellis Hilton Seychelles Labriz Resor & Spa, Desroches saare hotellis Four Seasons Resort Seychelles, Felicite saare hotellis Six Senses Zil Pasyon, Alphonse saare hotellis Alphonse Island Resort ja North saare hotellis North Island Seychelles Hotel. Viimases maksab öö kahele alates 7000 eurot!


Mida kaasa osta? Kookospähkli tooted (keha- ja juukseõlid ning toredate kujukestega seebid), kohalikud käsitöö ehted (ka mustad pärlid Praslini saarelt), erinevaid maitsetaimed ja vürtsid nagu kaneel, vanilje ja sidrunhein, eksootilised puuviljad (avokaado, mango, banaan, papaia), hinnatud rumm ja kookoseliköör firmalt Takamaka Bay. Miks mitte ka üks pirakas coce de mer pähkel (kontrollige ehtsate sertifikaatide olemasolu).


Hinnatase Seišellide üldine hinnatase on küllatki krõbe. Luksushotellides toitlustamine on kallivõitu, aga kindlasti leiate ka kohalikke soodsaid rannarestorane ja kiirtoidupunkte. Väikestes esmatarbe kaupade poes leiate pudelikese vett, kohalikku rummi, kergeid snäkke ja esmatarbekaupu. Ärgem unustagem, et tegemist on piirkonnaga, kuhu enamus kaupadest eksporditakse. Taksosõit ei ole samuti soodne. Hea on tellida transport kohalikult turismifirmalt või võtta ette vahva kogemus kohaliku bussiga.

Huvitavad reisikogemused ja -uudised alati Emeraude Travel´ist!


Helen Vahter Emeraude Travel- Seišellide infopunkt Eestis ja Baltimaades www.emeraudetravel.ee/seisellid E-mail: helen@emeraudetravel.ee Mobiiltelefon:+372 51 77 181




Comments


bottom of page