Sousse
Sousse on Tuneesiasuuruselt kolmas linn. Kartaagost vanema linna, mis esialgu kandis nime Hadrumetum, rajasid IX sajandil eKr foiniiklased. Sousse muutus turismilinnaks 1950–1960ndatel aastatel, mil arendati esimest korda riigi ajaloos välja turismitsoonid – teatud piirkonnad eraldati üksnes hotellide ja turistidele ettenähtud meelelahutusobjektide ehitamiseks.
Sousse pole ainult puhkuspiirkond, siinne 8 m kõrguse ja enam kui 2 km pikkuse müüriga ümbritsetud vanalinn on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Säilinud on linna peamošee ja VIII sajandil rajatud muslimiklooster. Kaitsemüüri tornidest avaneb suurepärane vaade kogu linnale. Sousse’i medinat on kasutatud mitmete mängufilmide võtteplatsina, võibolla tuntuim neist 1981. aasta Indiana Jones, kus Sousse´i tänavad asendasid Kairot. Vaatamist väärib arheoloogiamuuseum, milles on ainulaadne mosaiigikogu. Siin asub ka kuulus Medusa pead kujutav mosaiik, mis on säilinud roomlaste valitsemise ajast Tuneesias. Sousse’i lähedal asuvad foiniiklaste matmispaiga varemed, roomlaste majad, bütsantsi kindlustusehitised, kristlaste katakombid. Sousse’is on ohtralt välikohvikuid ja restorane, kus saab proovida nii kohalikku Tuneesia kööki kui teiste rahvaste roogi.
Paljudes Sousse’i hotellides on mereteraapiakeskused, kus pakutakse laia valikut erinevaid ja taskukohaseid keha turgutavaid ja värskendavaid protseduure. Õhtuti saate jalutada mereäärsel promenaadil, aga alates keskööst sukelduda ööklubide melusse.
Hammamet
Kauni liivarandadega lahe ääres paiknevat Hammameti võib nimetada Tuneesia kuurortide pealinnaks. See laiub Tuneesia rannikul ja hämmastab saabujaid oma ajaloo, arhitektuuri, traditsioonide, ja mis peamine, kuldsete randade ja puhta sooja merega. Linna sümboliks on jasmiin. Seda saab siin erineval kujul poekestest osta. See on araabia linn, millele on mõju avaldanud mitte üksnes roomlased - siin on säilinud ka Hispaania ja Türgi pärandit. Koos Monastiri ja Sousse‘ga annab Hammamet suure panuse Tuneesia turismisektori arengusse. Linn on kuulus oma medina (vanalinna), fordi, rannapromenaadi ja jahisadama poolest. Siin on palju väikesi traditsioonilisi restorane. Linnas haljendavad pargid ja aiad, ümberringi kasvavad apelsini- ja sidrunipuud ning kulgevad oliivipuude alleed.
Merevesi Hammameti randades on samuti hämmastavalt läbipaistev ja puhas. Seetõttu külastavad linna igal aastal tuhanded turistid. Nagu ka teistes Tuneesia kuurortides, saab Hammametis tegeleda veespordiga. Selles kuurordis on ka kohti, mis on rohkem mõeldud lastega peredele või rahuliku puhkuse harrastajatele. Samuti võib leida kohti, kus toimub palju rannapidusid, keeb ööelu ja lõbutsevad noored. Seega pole tähtis, millist laadi puhkust te ootate, kuna Hammametis on see igal juhul suurepärane.
Port el Kantaoui
Nii nagu Monastiri linna lähedal paikneb Skanesi kuurort, asub ka Sousse’st 10 km kaugusel Port El Kantaoui kuurortala. Kuurort asutati 1979. aastal peaaegu 400 jahti ja paati mahutava tehisliku jahisadama ümber. Nagu ka teistes Tuneesia kuurortides, saab Port El Kantaoui’s veesuuskadega sõita ja paraplaaniga lennata. Ka on siia rajatud golfiväljakud, millel viiakse läbi isegi maailmatasemel võistlusi.
Vaatamata sellele, et tegu on kaasaegse kuurordiga, on enamik hooneid ehitatud nii, et need oleks kooskõlas Tuneesia traditsioonilise arhitektuuriga. Seetõttu on siin nii kitsaid Araabia tänavaid kui ka võlvialuseid ja palju Vahemere rannikule omaseid valgeid hooneid. Jahisadama ümber paikneb hubane „vanalinn“, kus meeldib aega veeta nii vanematele inimestele kui väikeste lastega peredele. Suured kuurordihotellid asetsevad laiali mööda kogu rannikuala, alates Sousse‘i linnast kuni edasi teisele poole kuurorti.
Jasmine Hammamet
Yasmine Hammamet on jasmiinide linna Hammameti lähedal asuva kuurortala sümboolne nimetus. See on üks Tuneesia uusimaid kuurorte. Siin on palmidega ääristatud promenaad ühenduses kogu riigi ühe pikima liivarannaga. Kaasaegne ja luksuslik kuurort üllatab uute hotellidega, rahvusvahelistele standarditele vastava jahisadamaga, restoranide, kohvikute ja kauplustega. Ja kõik taskukohase hinnaga.
Yasmine Hammametis on suurepärased tingimused kogu perega puhkamiseks - siin on avatud lõbustuspark ja jääareen. Ööelu otsijad leiavad enda jaoks samuti „Tuhande ja ühe öö“ muinasjutte meenutavad restoranid ja baarid.
Skane
Monastiri läheduses paiknev kuurort Skanes on tuntud kuurordihotellide poolest. Skanest mainitaksegi sageli kui ühte Monastiri mereäärset rajooni. Skanes on enim tuntud tänu suurepärastele kõrgeklassilistele hotellidele, mis on kerkinud fantastilisele Vahemere liivarannale.
Siin saab sõita veesuuskadega ning harrastada mitmeid teisi veespordialasid. Lähedal asuvasse Monastiri kesklinna on lihtne ja odav sõita kohaliku rongi või taksoga.
Моnastir
Sellest vanaaegsest kalurilinnakesest on nüüdseks saanud Tuneesia põhiline turismipealinn, kus on ühendatud linna- ja rannalõbud. Umbes 100 000 elanikuga Monastir suudab pakkuda kõike, mis on Tuneesias parimat - kuldse ranniku suurepärastest hotellidest ajaloolise ja traditsioonilise pärandini. Puunia ja Rooma linna varemetele rajatud Araabia linn oli tähtsaks kaitsebastioniks Bütsantsi impeeriumi laevade vastu. Kaasajani on siin säilinud üks Põhja-Aafrika muljetavaldavamaid forte, siin asuvad islami kunsti muuseum ja laevasadam. Mööda Monastiri sõidab turistirong, mis on üks parimaid viise linnaga tutvumiseks. Samuti võib Monastiris odavalt jalgratast rentida ja spetsiaalsel rajal kartautodega kihutada. Monastir on suurepärane koht traditsiooniliste Tuneesia roogade proovimiseks, linnatänavatel on palju restorane ja kohvikuid, kus pakutakse mereandidest valmistatud toite ja Tuneesia rahvusroogasid.
Monastir on väga meeldiva kliimaga linn, kus päike, suurepärased rannad ja muinasjutuliselt soe meri sulanduvad üheks kordumatuks puhkusekomplektiks. Ka hotellide kvaliteet on üks Põhja-Aafrika parimaid ja kuurorditeenuste tase üha kasvab. Monastiri kuurortides on spordisaalid, basseinid, laste mängualad ja spaakeskused.
Mahdia
Mahdia on hubane kalurilinnake, millest on kujunenud Vahemere-äärne kuurort. Tuneesia kuurordiahelas on see üks rahulikumaid paradiisinurgakesi, mida turistid on alles avastamas. Siin ootavad kohalikud kaldapealsel merelt päevase kalasaagiga naasvaid laevu. Mahdias on olemas ka vanalinn - medina, linnas on palju Rooma impeeriumi pärandit, linna külastajaid meelitavad kaunid safiirsinise veega rannad. Selles kuurordis on alati tunda rahu, traditsioonide ja ajaloo hingust. Mahdia on olnud sajandeid kuulus dekoratsioonikunsti poolest, mistõttu paistavad linnatänavatel paljud XX sajandi hooned silma kauni välis- ja siseilmega.
Sukeldumise harrastajate jaoks on see üks parimaid kohti kogu Tuneesias. Mereelustik on Mahdia juures rikas ja külluslik. Pealegi uuris siin Vahemerd kuulus Prantsuse okeanograaf Jacques-Yves Cousteau. Paljud sõidavad siia kalda läheduses lebavate uppunud laevade vrakke vaatama. Samuti võib Mahdias golfi mängida. Siin hellitab haljendavaid golfiväljakuid pidevalt värske merebriis.
Nabeul
Nabeul on veel üks vanaaegne linn, mis asutati Tuneesia territooriumile Vahemere äärde V sajandil e.m.a. Praegu asub see Hammameti kuurordist kõigest 13 km kaugusel. See on 75 000 elanikuga kuurort, mis paistab silma hubase vanalinna, pottsepatöökodade, puhtuse ja korra poolest. Tõsi küll, Nabeuli kesklinnast jõuab rannale jalgsi umbes 20 minutiga, mistõttu on selleks parem takso võtta. See on rahulik kohake nende jaoks, kes soovivad leida hubast peatuspaika turismikärast eemal, omades samal ajal head sidet Yasmin Hammameti ja Hammameti kuurortidega, kus on palju rohkem restorane ja lõbustuskohti. Nabeulist on lihtne jõuda pealinn Tunisesse, ajaloolisesse Kartaagosse ja teiste turismiobjektideni. Lisaks on hinnad siin veidi odavamad kui Tuneesia populaarsetes kuurortides.